W ramach realizacji zajęć z doradztwa zawodowego  uczniowie klasy II a wybrali się  na wycieczkę do apteki. Jej celem było poznanie pracy farmaceuty. Przywitała nas mama Tomka, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa oraz witaminy można kupić w aptece. Wytłumaczyła, co to jest recepta i jak ją można zrealizować. Dzieci miały okazję obejrzeć różne preparaty lecznicze, kosmetyki i witaminy. Podczas wizyty mieliśmy wyjątkową okazję poznać  aptekę od zaplecza. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i przedmiotów. Pani Kasia opowiedziała na czym polega robienie leków według specjalnych receptur na zamówienie. Pod jej czujnym okiem mieliśmy także możliwość  samodzielnego przygotowania maści. Uczniowie dowiedzieli się również, że zostanie farmaceutą to długa droga, a praca w aptece jest bardzo odpowiedzialna. Pani Kasia przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorom nie mogą bawić się lekarstwami i samodzielnie ich zażywać. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowały, słuchały i zadawały pytania uzyskując informacje i wzbogacając swoją wiedzę na temat pracy farmaceuty.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Klaczce- Kotuli za ciekawe i pouczające  spotkanie.

Wiesława Papkalla