‘I am a book, read me’- to hasło przewodnie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w roku 2023. Święto ma na celu promowanie wartościowej literatury i grafiki wśród młodych odbiorców. Obchodzone jest 2 kwietniaw dniu urodzin znanego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.Z tej okazji uczniowie klasy II uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji przygotowanej przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Ozimku – Oddział dla Dzieci i Młodzieży.  Na początku pani Justyna Przybylak przybliżyła dzieciom historię święta oraz postać autora opowiadając o jego ciężkim dzieciństwie. Z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai pani Justyna przeczytała bajkę „Brzydkie kaczątko”, która stała się inspiracją do rozmowy na temat tolerancji. Uczniowie w rozmowie kierowanej szukali wytłumaczenia pojęcia tolerancja” i podawali przykłady takiego zachowania.Wszystkie pomysły zostały zapisane na listkach i przypięte na „Drzewie Tolerancji”. Uczestniczyli też w zabawie, która polegała na tym, aby powiedzieć koledze lub koleżance z klasy za co ich lubię. Z przygotowanymi zadaniami uczniowie świetnie sobie poradzili.

Dziękujemy paniom Justynie Przybylak i Wiesławie Piechaczek za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawej i wartościowej lekcji.

Wiesława Papkalla