Uczniowie klas ósmych wrócili z dwudniowej wycieczki do Jarnołtówka i Niemodlina, podczas której nie brakowało atrakcji. Młodzi podróżnicy zdobyli szczyt Biskupiej Kopy- 890m n.p.m. Chociaż przez pewien czas mżyło, to humory młodzieży dopisywały, i w drodze do Schroniska, i na sam szczyt góry. Niestety wieża widokowa była nieczynna, pozostało nam tylko pamiątkowe zdjęcie. W doskonałym nastroju, po obiadokolacji, uczniowie świetnie się bawili- prym wiódł tu, oczywiście, "pan od historii" Wojciech Kwieciński. Po tych zabawach nikomu nie chciało się spać, więc nocne opowieści krążyły po ośrodku długo w nocy. Następny dzień powitał nas pięknym słońcem, które towarzyszyło nam podczas zwiedzania Zamku w Niemodlinie. W legendy niemodlińskiego zamczyska wprowadziła nas wspaniała przewodniczka, pani Zosia. Opowiadała mnóstwo ciekawostek i historii, a także legend związanych z Białą Damą z Niemodlina, gdyż każdy szanujący się zamek swoją Białą Damę ma. Obejrzeliśmy wystawy i zbiory zamku: broni, narzędzi tortur, a także około stu przepięknych ikon. Uroczym dodatkiem do zwiedzania była możliwość karmienia danieli, które chociaż płochliwe, jadły nam z ręki... Zobaczcie sami!