W dniu 18 grudnia 2022r. w Domu Kultury w Ozimku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów plastycznych: XXV gminnego konkursu rodzinnego na Szopkę Betlejemską lub Zimową Chatkę i XIII  gminnego konkursu na Świąteczną Ozdobę Choinkową lub Zawieszkę Zimową. Głównym celem konkursu była popularyzacja obrzędowości ludowej i twórczości artystycznej związanej ze świętami Bożego Narodzenia lub zimą. Z naszej szkoły 4 rodziny zaprezentowały swoje przestrzenne prace: rodzina Zabłockich, Jakubiec, Noga, Płachta. W drugim konkursie naszą szkołę reprezentowało 23 uczniów, z których I miejsce otrzymał Adam Nicze z klasy 5, II miejsce otrzymała Oliwia Tomal z klasy 5, a III miejsce Zuzanna Mirowska z klasy 6. Uczniowie otrzymali dyplomy, upominki rzeczowe oraz talony pieniężne o wysokości odpowiedniej do zajętego miejsca na kwotę: 200, 150 i 100 zł. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do dalszego uczestnictwa w kulturze naszego regionu poprzez udział w konkursach plastycznych. Dziękujemy organizatorowi i realizatorowi konkursów, którym był Domu Kultury w Ozimku oraz współorganizatorowi – Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Przyszłość’’.

Olga Jarosińska