Z dumą informujemy, że prowadzony w ubiegłym roku szkolnym międzynarodowy projekt językowy pod tytułem "English with friends" otrzymał Europejską Odznakę Jakości eTwinning. Jest to już drugie wyróżnienie na dużą skalę dla tego projektu, ponieważ w czerwcu br. została przyznana mu Krajowa Odznaka Jakości. Uczestnikami projektu byli uczniowie obecnych klas 8A i 8B, a działania z nim związane prowadzone były w ramach programu eTwinning, zainicjowanego przez Komisję Europejską, pod nadzorem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Polsce. W projekcie również wzięły udział szkoły partnerskie z Francji, Turcji, Hiszpanii, Włoch i Słowacji.

Jednym z głównych założeń projektu było rozwijanie umiejętności językowych uczniów poprzez komunikację z rówieśnikami, poznanie kultury, zwyczajów i tradycji innych narodów. Przez cały rok szkolny nasi uczniowie wykonywali rozmaite zadania skierowane na doskonalenie umiejętności czytania, pisania, słuchania oraz mówienia w języku angielskim: przygotowywali i rozwiązywali quizy, uczestniczyli w spotkaniach online z uczniami ze szkół partnerskich, wymieniali się kartkami świątecznymi, nagrywali filmiki, w których wypowiadali się po angielsku, stworzyli wspólnie międzynarodową książkę kucharską oraz gotowali potrawy z krajów partnerskich szkół.
Jest mi niezmiernie miło, gdyż oznacza to, że nasza praca z uczniami i nasza szkoła zostały ocenione jako reprezentujące najwyższy europejski poziom. W związku z tym, nasz projekt zostanie również pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net.

Brawa dla naszych uczestników z klas VIII A i VIII B, którymi byli: Lena Kmieć, Bruno Szewczyk, Joanna Wieczorek, Antoni Szczabel, Zofia Barta, Paweł Troszyński, Maja Wierny, Paulina Wiench, Martyna Stonoga, Karolina Poproch, Martyna Kałwak, Magdalena Poproch, Karolina Pudlik.

Alesia Asmushkina