W naszej szkole od kilku lat prowadzony jest "Program dla szkół", którego koordynatorem szkolnym jest pani Renata Krzyżowska.  W tym roku, w ramach projektu, odbyły się warsztaty kulinarne, które miały w prosty sposób zapoznać uczniów klas 1-5 z tematyką zdrowego odżywiania. Na warsztatach pod hasłem "Kolorowy świat warzyw i owoców na talerzu", dietetyczka Larysa Hadasch, przekazała dzieciom wiadomości o zdrowej diecie bogatej w warzywa i owoce oraz produkty mleczne. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Przebrani w fartuszki i kucharskie czapy, świetnie się bawili i uczyli jednocześnie. Dzięki tej atrakcyjnej formie przekazu i realnemu zaangażowaniu dzieciaków, zapamiętają one te zajęcia na długo i zapewne zechcą zdobytą wiedzę zastosować w swoim żywieniu. I zamiast cukierka -  wybiorą marchewkę!