Rodzice naszych uczniów oraz absolwentów spotykali się z uczniami klasy 8a, bowiem młodzież z klas ósmych stoi przed wyborem szkoły i zawodu. Oczywiście, wiele jeszcze może się zmienić, ale w tych trudnych decyzjach pomagali im wyjątkowi ludzie. W ramach lekcji wychowawczych i doradztwa zawodowego naszą szkołę odwiedzili fachowcy, eksperci w swoich branżach, ludzie którzy mają sukcesy, odnaleźli w życiu pomysł na siebie. I tą wiedzą zechcieli się podzielić z naszymi ósmoklasistami.

Jako pierwsza zaproszenie do JEDYNKI przyjęła pani DOMINIKA DUSZEWSKA - ADAMIEC. To bardzo znana w Ozimku fizjoterapeutka, mająca swój gabinet fizjoterapii" Samo nie przejdzie", która pomogła bardzo wielu pacjentom powrócić do zdrowia. Pani Duszewska -Adamiec mówiła uczniom jak zostać fizjoterapeutą oraz osteopatą, jakie ukończyć szkoły i jak pokierować swoją nauką i karierą,  by pracować w tym zawodzie i pomagać cierpiącym ludziom.

Kolejnym naszym gościem była pani MAGDALENA KADELA, która jest znaną u nas wizażystką, właścicielką własnego salonu. Pani Kadela opowiadała wiele zawodzie wiżażysty, który może być wykonywany również przez mężczyzn. Przygotowała także prezentację na ten temat, bo przecież jest ona także nauczycielką. Uczniowie dowiedzieli się jakimi cechami powienien charakteryzować się wizażysta, a także skąd czerpać wiedzę i pomysły.

Kolejnym gościem klasy 8a był mistrz świata w carvingu, pan ŁUKASZ SZEWCZYK. Jak z pasji można zrobić sposób na życie, pan Szewczyk udowodnił uczniom w czasie trzeciego spotkania w szkole. Pisanie książek, poradników, praca jurora w konkursach, wreszcie udział w międzynarodowych mistrzostwach. W jaki sposób zdobyć potrzebne umiejętności i wiedzę, jak wykorzystać pewną niszę na rynku pracy,- na te i inne pytania odpowiadał prelegent naszym uczniom.  Pan Szewczyk pokazał także swoje niebywałe umiejętności i w ciągu zaledwie kilku chwil, ze zwykłego melona wyrzeźbił niezwykłą ozdobę.

Ostatnim prelegentem był znany ,nie tylko w gminie Ozimek, i ceniony przedsiębiorca pan NORBERT KADELA. Jak zostać przedsiębiorcą, na co zwrócić uwagę, jak pracować i ,wreszcie, skąd czerpać wiedzę - o tym wszystkim pan Kadela mówił młodzieży.  Jakie cechy charakteru należy wykształcić u siebie, by sprawnie funkcjonować na rynku pracy, by zdobywać klientów i dbać o renomę firmy. Pan Kadela zaproponował także uczniom kilka książek do przeczytania, które z pewnością pomogą im we własnym rozwoju.

Nasi goście w czasie blisko godzinnych spotkań przekazywali cenne informacje, dzielili się swoją wiedzą i fachowością. Czy moi uczniowie podążą za nimi i będą pracować w prezentowanych zawodach. Nie wiadomo, ale zawsze dobrze wiedzieć, że są takie ciekawe zawody oraz  tacy fascynujący ludzie!