Na scenie Domu Kultury w Ozimku w dniach 15 i 17 marca odbyły się miejsko-gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych pn. "Mały OKR 2023". Konkurs odbywał się pod patronatem Burmistrza Ozimka MIROSŁAWA WIESZOŁKA, który oglądał wszystkie występy dzieci i młodzieży oraz wręczał nagrody i wyróżnienia. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wszystkich trzech kategoriach, recytowali wspaniale i z ogromną pasją. Dlatego też Jury konkursu miało bardzo trudne zadanie przy wyborze najlepszych wykonań i przyznaniu miejsc. Nasi wspaniali, młodzi recytatorzy zdobyli nagrody i wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie.

W klasach I-III - wystąpili: MILENA NAPOROWSKA, NATALIA GAJEK i MISZA STETSYK, który za swoją interpretację "LOKOMOTYWY"  Juliana Tuwima został nagrodzony wyróżnieniem.

W klasach IV-VI - wystąpili: CHLOE GUIMBAL-JAGUSZ i  MICHAŁ KOTULA, który za brawurową recytację "SPÓŹNIONEGO SŁOWIKA" Juliana Tuwima otrzymał wyróżnienie.

W klasach VII-VIII - wystąpiły: JOANNA WIECZOREK I KAROLINA PUDLIK. Obie uczennice recytowały wspaniale i zostały docenione przez Jury konkursu : JOANNA WIECZOREK - wyróżnieniem, a KAROLINA PUDLIK - zdobyła najwyższe,  II miejsce (pierwszego miejsca nie przyznano).

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM WSPANIAŁYM UCZNIOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW, NIE TYLKO RECYTATORSKICH.

Grażyna Świercz i Renata Marciniak