W uroczystości obchodów święta Konstytucji 3 maja pod Pomnikiem Martyrologii wzięli udział: Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek, Zastępca Burmistrza Andrzej Brzezina, Wicestarosta Opolski - Leonarda Płoszaj,  radni Rady Miejskiej w Ozimku, radni powiatowi, radni Młodzieżowej Rady Miasta oraz nauczyciele szkół w mieście i gminie oraz mieszkańcy miasta. Bardzo licznie stawiły się poczty sztandarowe reprezentujące poszczególne organizacje i instytucje z naszej gminy. Nie zabrakło także naszego Pocztu Sztandarowego w składzie : MARTYNA KAŁWAK, ALEKSANDRA WIERNA i LILIANNA BŁAŻEJEWSKA  oraz opiekunowie RSU : ANETA WOŹNICA i ARKADIUSZ WAŁĘGA. Nasze dziewczęta złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary hitlerowskich obozów  pracy przymusowej. Po przemówieniu burmistrza Mirosława Wieszołka i złożeniu kwiatów przez wszystkie delegacje, prowadząca dyrektor DK Justyna Wajs-Fijałkowska życzyła wszystkim zebranym pięknego świętowania tego patriotycznego święta.