Uczniowie klas piątych brali udział w ciekawej lekcji przyrody, która odbyła się 08.06.2015r. w ,,Autobusie energetycznym'' - mobilnym centrum edukacyjno-informacyjnym przeciwdziałania zmianom klimatu. Głównym celem kampanii było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu oraz działań, jakie można podjąć w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w szkole , w lokalnym środowisku. Aby przeciwdziałać niekorzystnym zmianom klimatu należy zwiększyć efektywność rozwiązań energetycznych. Uczniowie zapoznali się z modelem energooszczędnego okna, oświetlenia, wody oraz z nowymi rozwiązaniami energetyki wiatrowej,systemem efektywnego zarządzania kosztami energii w szkole, nowoczesnej infrastruktury wodno- ściekowej, czy modelem kolektora słonecznego. Taka lekcja przyrody poszerza wiedzę uczniów, zachęca ich do podejmowania kroków na rzecz ochrony środowiska oraz skłania do myślenia o przyszłości Naszej Planety.

Olga Jarosińska

przed zielonym autobusem