W naszej szkole odbyły się „Niezwykłe Lekcje Rytmiki. Jestem Polakiem”. Mariusz Totoszko, znany i lubiany piosenkarz i muzyk przeprowadził wesołe, acz pouczające zajęcia muzyczno-rytmiczne dla dzieci.

Na spotkaniu, poprzez zabawę, dzieci poznały tempo i wartości nut, które dodatkowo wzmocnione były ruchem oraz …sympatycznym żartem. Z małych uczestników powstała też sekcja muzyczna pod batutą Mariusza Totoszki – były bębenki, dzwoneczki i grzechotki. Przy łatwo wpadającym w ucho refrenie skocznej piosenki „Jestem Polką, jestem Polakiem, fajną dziewczyną i chłopakiem”, dzieci – i uczniowie, i przedszkolaki z Przedszkola w Krasiejowie- dobrze się bawili – śpiewali, tupali, klaskali i kręcili piruety. Także element więzi z ojczyzną, małego dziecięcego patriotyzmu znalazł swoje miejsce w tym projekcie muzyczno-edukacyjnym wspieranym także przez Rzecznika Praw Dziecka.

                                                                                                                   Grażyna Świercz

 

wspólna zabawa
wspólna zabawa
Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry