27 września 2014r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku wzięli udział w ogólnopolskich obchodach 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Akcje w ramach projektu obejmowały pogadanki informacyjne na lekcjach historii oraz wykonanie plakatów tematycznych dotyczących Polski Podziemnej i postaci z nią związanych, które ozdobiły szkolne korytarze. Ukoronowaniem akcji szkolnych było złożenie wieńca i zapalenie zniczy pod pomnikiem żołnierzy walczących na wszystkich frontach o pokój między narodami.

Katarzyna Mahari

pod pomnikiem