W ramach konkursu „Akademia Przyjaciół Pszczół na piątkę” pod okiem pani Renaty Krzyżowskiej i pani Barbary Szymskiej udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Cykl zajęć edukacyjnych dotyczył poznania budowy i funkcjonowania społeczności pszczół miodnych oraz samotnych. Uczniowie poznali budowę kwiatu, istotę procesu zapylania dla przyrody oraz produkty powstałe dzięki pracy pszczołowatych. Dzieci degustowały różne rodzaje miodów, poznając ich właściwości zdrowotne. Zasadziły w doniczkach ogrodowych rośliny miododajne, które po osiągnięciu odpowiedniej wielkości zostaną przesadzone na szkolną rabatę. Wykonały edukacyjną gazetkę mówiącą o życiu społecznym pszczół i ich ochronie oraz, dzięki odpowiedniemu wsparciu i pomocy pszczelarza, zorganizowały kącik pszczelarski na korytarzu szkolnym. Z materiałów wtórnych wykonały pszczoły, które zostały wyeksponowane na wystawie.

Barbara Szymska