Klasy Ia i Ib wybrały się z wychowawczyniami Renatą Krzyżowską, Barbarą Szymską oraz pedagogiem Małgorzatą Wronowską na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego GIPROL. Jest to mieszczący się w Staniszczach Małych park rozrywki przyjazny dzieciom, świetne miejsce do nauki oraz zabawy, gdzie poznaliśmy wiele ciekawych rzeczy. Zajęcia w plenerze i w drewnianym domku ukazały nam drogę „od ziarenka do ciastka”. Mieliśmy okazję mielić mąkę w żarnach, wyrabiać ciasto, a następnie formować i piec ciastka. Słodyczy ciastkom nadał miód i ….tutaj zobaczyliśmy jak zbudowana jest pasieka, jak wygląda wewnątrz ul, skąd bierze się miód. Kiedy mieliśmy już ciastka, mieliśmy słodycz, do szczęścia brakowało nam jeszcze tylko mleka! Właśnie dzisiaj dowiedzieliśmy się dokładnie skąd się bierze mleko? Mogliśmy wypróbować swoich sił w dojeniu sztucznej krowy oraz dowiedzieliśmy się, jak powstaje masło oraz inne przetwory mleczne. Oprócz nauki było również mnóstwo dobrej zabawy: karmiliśmy kozy chlebem, bawiliśmy się na placu zabaw z huśtawkami i trampoliną, w labiryncie z siana i słomy, w kajakach, jeździliśmy gokardami. Nie zabrakło oczywiście zajęć plastycznych, na których mogliśmy pomalować swój kwiat dla mamy. A jedzenie na świeżym powietrzu pysznych kiełbasek było wspaniałym pomysłem na regenerację naszych sił.

Pobyt w Gospodarstwie Rolnym ukazał nam urok wsi w innym wymiarze - jako miejsce atrakcji, rozrywki, odpoczynku i aktywności. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Klasa I „a” i I „b”