Przez wiele lat nasze KÓŁKO DZIENNIKARSKIE prężnie działało. Odbyło się wiele spotkań z ciekawymi ludżmi, byliśmy w interesujących miejscach, poznaliśmy smak przygody.. i ciężkiej dziennikarskiej pracy! Zresztą, zobaczcie sami!

Uczniowie Kółka dziennikarskiego zostali zaproszeni i wzięli udział w uroczystej gali "Niezwykłe kobiety Śląska Opolskiego", która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Wernisaż wystawy odbył się nieprzypadkowo 28 listopada- tego dnia bowiem 99 lat temu Polki uzyskały prawa wyborcze! Jest to więc data symboliczna i historyczna. Wicewojewoda Opolski Violetta Porowska słusznie uznała, że młode pokolenie- nasi dziennikarze- powinno nie tylko poznać, ale także czerpać wiedzę z ” biografii nietuzinkowych kobiet, silnych, zdeterminowanych, ambitnych, malowniczych kobiet. Śląski Kopciuszek, wybitna astronomka, szalona akuszerka-piromanka, śląska samarytanka, nieugięta pisarka, żarliwa patriotka zwana Królową Polską, sanitariuszka, wybawczyni Króla Fryderyka II, błogosławione kościoła, dzielna lekarka - to tylko kilka z 34, które udało się zmieścić na wystawie”. Młodzi dziennikarze byli także świadkami wręczenia najwyższego odznaczenia: Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski dla jednej z bohaterek wystawy, pani Bronisławy Ligudy- Kozak. Z legendarnymi „paniami z wystawy” – Bronisławą Ligudą-Kozak oraz Reginą Mac"Rysią" - żywymi legendami zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i zamieniliśmy kilka słów podczas miłej rozmowy. To wyjątkowe wydarzenie pokazuje, że zawsze trzeba być sobą, nie poddawać się i dążyć do obranego celu w życiu.