Przez wiele lat nasze KÓŁKO DZIENNIKARSKIE prężnie działało. Odbyło się wiele spotkań z ciekawymi ludżmi, byliśmy w interesujących miejscach, poznaliśmy smak przygody.. i ciężkiej dziennikarskiej pracy! Zresztą, zobaczcie sami!

Uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie "Młodzi odkrywcy sekretów nauki" odwiedzili Polskie RADIO OPOLE. Przewodnikiem po świecie radiowych dźwieków był redaktor Marek Świercz. W sobotni poranek nie było nudy - uczniowie zwiedzili studia radiowe, mogli na żywo zobaczyć, jak redaktor Paweł Konieczny prowadzi poranne wydanie audycji. Realizator wydania, Marcin Kobza, czuwał nad techniczną stroną poranka. Uczniowie zwiedzili studia, między innym studio BS1, w którym odbywa się na żywo między innymi Loża Radiowa, prowadzona przez naszego oprowadzającego. W studiu BS2 nagrane zostały nasze pozdrowienia, które następnie zostały wykorzystane w dzienniku. Dziennik, czyli najważniejsze informacje, przygotował i przeczytał redaktor Jacek  Rudnik. Tam też nasze głosy poszły w  eter, co było dla wszystkich niezwykłym przeżyciem. Redaktor Świercz pokazał nam także, jak ... wygląda nagrany dźwięk i jak go można zmiksować, przyciąć, wycinając szumy i zająknięcia. Zobaczyliśmy także wiele niesamowitych sprzętów wykorzystujących technologie informacyjno- komunikacyjne.