Przez wiele lat nasze KÓŁKO DZIENNIKARSKIE prężnie działało. Odbyło się wiele spotkań z ciekawymi ludżmi, byliśmy w interesujących miejscach, poznaliśmy smak przygody.. i ciężkiej dziennikarskiej pracy! Zresztą, zobaczcie sami!

W roku szkolnym 2014/15 – „ROKU ZAWODOWCÓW” uczniowie spotykają się z osobami, które są zawodowcami w swojej pracy. Tym razem nasze małe Kółko dziennikarskie miało wielką przyjemność przeprowadzić wywiad z utalentowanym i znanym muzykiem i wokalistą Mariuszem Totoszko.

Maja Stonoga: Z jakiego powodu przyjechał Pan do naszej szkoły?

Mariusz Totoszko: Zorganizowałem trasę po województwie opolskim z moim projektem muzyczno-edukacyjnym „ Niezwykłe lekcje rytmiki. Jestem Polakiem” , który popiera Rzecznik Praw Dziecka. W waszej szkole spotkałem się z uczniami „Jedynki” i przedszkolakami z Krasiejowa – dla Was właśnie grałem i śpiewałem.

Natalia Nowak: Co Pana łączy z naszym miastem?

Mariusz Totoszko: Stąd pochodzi moja żona Justyna Tomańska, tu mieszkają dziadkowie naszej córeczki. Często także przyjeżdżam do pobliskiego JuraParku- to takie ciekawe i interesujące miejsce. Dobrze również układa mi się współpraca z Waszym burmistrzem Markiem Korniakiem, z którym chcielibyśmy zorganizować na wiosnę świetne przedsięwzięcie muzyczne - Festiwal dla dzieci!

Wojtek Wierny:  Czyli, lubi Pan pracę z dziećmi?

Mariusz Totoszko: Wiesz, kiedyś zaraz po studiach, nie bardzo lubiłem. Potem to się zmieniło i teraz przerodziło się w prawdziwa pasję!

Natalka Niedźwiedź: Ile lat miał Pan, kiedy zaczął śpiewać?

Mariusz Totoszko: Tak naprawdę śpiewam od dziecka, od trzeciego roku życia. W wieku sześciu lat miałem pierwszy poważniejszy występ – grałem na pianinie. Uczyłem się w  szkole muzycznej. Bardziej zawodowo śpiewam od piętnastego roku życia do teraz!

Tomek Zając: Jakie były Pana największe sukcesy w branży muzycznej?

Mariusz Totoszko: Z zespołem zdobyłem  SUPERJEDYNKĘ w Opolu, wystąpiłem na festiwalu TOP TRENDY w Sopocie  i  BYDGOSZCZ  HIT  FESTIWAL.

Julia Mikolas: Czy program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” przyniósł Panu jakieś korzyści w karierze?

Mariusz Totoszko: Największą korzyścią było to, że do Was przyjechałem.

Weronika Gubernat: Kim pan chciał zostać, gdy Pan był mały?

Mariusz Totoszko: Chciałem być… stolarzem. Pewnie, gdybym nie był muzykiem, mógłbym być stolarzem. Bardzo lubię pracować w drewnie, rzeźbić i to jest również praca artystyczna.

Maciek Kuśmierz: Jaki jest Pana ulubiony utwór muzyczny – swój i innego wykonawcy?

Mariusz Totoszko:  Najbardziej podoba mi się utwór Michaela Buble „Sway”, jest taki rytmiczny i żywiołowy- odzwierciedla  mój charakter! Natomiast swoją ulubioną piosenkę dopiero napiszę i nagram!

Marcysia Nieświec: Jakie ma pan plany na przyszłość?

Mariusz Totoszko:  W przyszłym roku  zamierzam wydać płytę solową oraz płytę z piosenkami dla dzieci.

****************************************************************************************

Zapytaliśmy także uczestniczki projektu edukacyjno-muzycznego o ich wrażenia.

Marta Rakowska-  Projekt był fajny, ciekawy i  bardzo mi się podobało.

Dominika Mrocheń- Troszeczkę poczułam się jak gwiazda  występując przed publicznością ze znanym muzykiem.

Kinga Wojtyszyn- Było śmiesznie i fajnie, kiedy do muzyki tańczyłyśmy piruety.

Karolina Nowak- Jako młodej ( i bardzo utalentowanej- przyp. red) wokalistce podoba mi się głos i piosenki pana Totoszko.

Redakcja: No dobrze, dziewczyny, czyli wszystko Wam się podobało?

Dziewczyny: Nie! Stanowczo za długa była kolejka po autograf!

Dziękujemy za wywiad! Kółko dziennikarskie PSP nr 1 w Ozimku

Gwiazda i my