11 kwietnia uczniowie klasy IIb odwiedzili Przedszkole Publiczne Nr 4 w Ozimku. Na zaproszenie dzieci z grupy II, uczniowie brali udział w spotkaniu czytelniczym – Uczniowie dzieciom. Spotkanie to poświęcone było twórczości Jana Brzechwy. Poezja tego autora jest chętnie czytana przez młodych czytelników. Humor, żart i satyra zawarta w wierszach sprawia, że czytanie może być miłe i przyjemne. Nasze uczennice: Julia Jamna i Lena Makulska czytały wiersze, pt: „Kwoka” i „Rozmawiała gęś z prosięciem”. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali pięknej interpretacji czytanych utworów. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonali również wiersz „Kaczka Dziwaczka” w wersji wokalnej. Następnie dzieci brały udział w zabawnych scenkach pantomimicznych naśladujących bohaterów czytanych wierszy. Spotkanie to dało wszystkim wiele radości, a przygoda z poezją była bardzo pozytywna i przyjemna. Każde spotkanie czytelnicze przynosi wiele korzyści, ale przede wszystkim zachęca młodych czytelników do samodzielnego sięgania po wartościową literaturę.

Sonia Koźlik