Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili swoich czeskich przyjaciól w Rymarovie! Dwudniowe spotkanie obfitowało w miłe chwile i ważne zadania. Niektórzy do Rymarova jechali po raz pierwszy, więc na granicy zostali pasowani na podróżników. Uczniowie i nauczyciele, w grupach międzynarodowych, projektowali Wyspy Przyjaźni. Na kartkach rysowali wymarzone wyspy- przeróżne kształty i wzory- by później zeskanować je w specjalnej aplikacji. Tak powstały trójwymiarowe Wyspy Przyjaźni polsko-czeskiej. Po tym zadaniu przeszliśmy do Flemischovej zahrady. Na ogromnym terenie zielonym dzieciaki miło spędziły czas na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Później uczniowie razem poszli na basen, by oddać sie wodnym przyjemnościom. Droga na basen była także sposobem na poznanie miasta partnerskiego Ozimka, jego urokliwych miejsc i zakątków.

W drugim dniu spotkania, razem z Czechami, pojechaliśmy na Resovskie Wodospady. Ten przepiękny rezerwat przyrody na pewno zachwyciłby każdego, przepiękne krajobrazy, góry, strumyki i ...trudna wspinaczka. Okazało się, ze nasi uczniowie mają całkiem niezłą kondycję, gdyż na obiad "pod wodospadem" dotarliśmy już o godzinę wcześniej. Mieliśmy więc więcej czasu na zabawę. Ale niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Musieliśmy pożegnać czeskich przyjaciół i wrócić do naszego pięknego Ozimka!

Składamy serdeczne podziękowania

BURMISTRZOWI JANOWI LABUSOWI

oraz SEKRETARZ BARBARZE DURKALEC

za wsparcie naszych działań i umożliwienie nam tego wspaniałego spotkania partnerów i przyjaciół!