W piątkowy dzień odwiedziliśmy naszych przyjaciół w Czechach. Spotkaliśmy się z uczniami Zakladni Skola w Rymarovie w ramach nawiązanego w 2008 roku partnrstwa szkoł. Nasi gospodarze powitali nas słodkimi bułeczkami i przepysznym owocowym ponczem, który bardzo nam smakował. Czytaliśmy też listy powitalne napisane do nas po czesku przez kolezanki i kolegów z tej szkoły. Potem uczniowie zabrali nas na wycieczkę po mieście Rymarov i pokazali nam swoją szkołę. Mała wycieczka do miejskiego muzeum była bardzo ciekawa. Poznaliśmy stałe wystawy, historię Rymarova. Mogliśmy też tam kupić piękne pamiątki i widokówki. Po miłym spacerze zjedliśmy przepyszny obiad. W sali gimnastycznej czekała nas prawdziwa niespodzianka - graliśmy wielką piłką Kin, której do tej pory nie znaliśmy. Wygląda ona jak ogromny balon, jest lekka, choć z pozoru wydaje się bardzo ciężka. Graliśmy nią w kilka energicznych i intensywnych gier. Mimo innego języka dogadywaliśmy się bardzo dobrze i bawiliśmy się przy tym wspaniale. Na zakończenie naszej wizyty piekliśmy samodzielnie pizzę na kolację oraz dekorowaliśmy pierniki, upieczone przez czeskich kolegów. W Rymarovie nawiązaliśmy nowe przyjaźnie i poznaliśmy przyjaciół, z którymi dalej utrzymujemy kontakty. Dziękujemy za cudowną wycieczką i świetną zabawę. To było wspaniałe spotkanie!

Natalka Niedźwiedź, Natalka Nowak pod opieką pani Grażyny Świercz

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

BURMISTRZOWI JANOWI LABUSOWI I RADZIE RODZICÓW NASZEJ SZKOŁY

ZA UMOŻLIWIENIE NAM TEGO WSPANIAŁEGO SPOTKANIA Z CZESKIMI PRZYJACIÓŁMI!