Są wakacje, a dzieci przyszły do szkoły! Ruszyła właśnie po raz pierwszy nasza "Półkolonia w JEDYNCE".  Dzisiejszy dzień był bardzo aktywny. Rano dzieci zapoznały się z zasadami, "przyklepująć" je swoimi dłońmi. Po śniadaniu ruszyliśmy do Staniszcz Wielkich, gdzie jeździliśmy drezynami. Była to super zabawa, szklak wiódł przez malowniczą okolicę, a dzieciaki miały ogromną frajdę pedałując po szynach. Wszystkim też smakowały kiełbaski z grilla. Upalny dzień dzieci spędziły w cieniu, leżąc na kocykach, leżakach czy hamakach. Najstarsi zagrali w piłkę, ale i ich zmęczył upał. Po powrocie do szkoły i pysznych naleśnikach, w chłodnej sali gimnastycznej w ruch poszły gry planszowe i stolikowe. I kiedy wyszliśmy na plac zabaw, to już trzeba było iść do domu. Tak minął pierwszy dzień, pierwszej naszej PÓŁKOLONII, ale nie ostatni...

Grażyna Świercz, Aneta Woźnica, Agnieszka Kaczmarek i Małgorzata Wronowska