JEDYNKA gości strażaków. W sobotni poranek do naszej szkoły przyjechały wszystkie ochotnicze  jednostki Straży Pożarnej z gminy Ozimek , a także 27. strażaków z Rymarova. Dorośli strażacy rywalizować będą w konkurencjach technicznych, natomiast młodzież strażacka, w formie zabawy, będzie miała przygodę z motopompą. Kto wygra? To nie jest najważniejsze, gdyż najważniejsza jest strażacka integracja, wymiana doświadczeń, przekraczanie granic , a przede wszystkim - świetna zabawa.

Spotkanie zorganizowane jest w formie warsztatów- dzisiaj w Ozimku, a już niedługo w Rymarovie w ramach projektu unijnego STRAŻACY W AKCJI realizowanego i współfinansowanego ze środków europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego programu INTERREG VA - przekraczamy granice Fundusz Mikroprojektów Euroregionu Pradziad - Polska i Republika Czeska.