04 października 2021r. w klasie 1a odbyła się pierwsza klasowa  uroczystość – Pasowanie na ucznia. Aby zostać uczniem naszej szkoły pierwszoklasiści musieli poddać się sześciu próbom i wykonać poprawnie różne zadania. Wykonując je uczniowie udowodnili, że znają litery, potrafią śpiewać, są sprawni ruchowo, posiadają dużą wiedzę, znają zasady zachowania, jak również, że potrafią współpracować i świetnie się przy tym bawić.  Najwięcej emocji wśród dzieci wzbudziła PRÓBA UŚMIECHU. Aby ją zaliczyć należało wypić z uśmiechem „magiczny eliksir”. Ta próba miała pokazać dzieciom, że w szkole bywa różnie, czasami zdarzają się drobne lub większe niepowodzenia. Wówczas trzeba je przełknąć jak kwaśną cytrynę, a uśmiech i dobry humor pomagają przetrwać trudne chwile

Po wspaniale zdanym egzaminie uczniowie zostali uroczyście pasowani przez Panią Dyrektor Małgorzatę Wronowską na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku.

Następnie uczniowie potwierdzili fakt przyjęcia do grona społeczności szkolnej odciskiem swojego palca na Akcie Pasowania. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki.

Z okazji Pasowania na dzieci czekały jeszcze dwie niespodzianki, za które chcielibyśmy serdecznie podziękować- Pani Dyrektor za nowe piękne siedziska, które podarowała dla klasy, a Rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci.

Ten dzień, pełen wrażeń i niespodzianek  z pewnością na długo pozostanie we wspomnieniach dzieci.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce, a także zapału do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Wiesława Papkalla