6 czerwca 2019r. odbył się w Warszawie finałowy ogólnopolski Konkurs Matematyczny Nova Education “NovaMath 2019”. Wśród finalistów znalazły się reprezentantki z naszej szkoły uczennice:

• Dominika Mrocheń z klasy 7a
  • Julia Troszyńska z klasy 8a
  • oraz Joanna Brzuchowska z klasy 8b,

których nauczycielem jest mgr inż. Marta Więdłocha.

Organizatorem konkursu była firma Nova Education & Consultancy z Warszawy. W pierwszym etapie wzięły udział szkoły z 48 miast, 157 nauczycieli zgłosiło swoich uczniów, 3509 uczestników konkursu.

W rywalizacji brało udział 125 szkół. Do ścisłego etapu przeszło około 50 uczniów, wśród których były nasze uczennice.

Mam ogromną nadzieję, że w przyszłym roku nasi uczniowie będą znowu walczyli o miano najlepszych matematyków w Polsce.

Marta Więdłocha