Uczniowie klas drugich naszej szkoły ze swoimi wychowawczyniami Karoliną Gawlik i Aleksandrą Janerką oraz opiekunami Martiną Joschko i Grażyną Świercz  uczestniczyli w gali z okazji „15 lat opolskiej nauki i edukacji w Unii Europejskiej”, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Dla uczniów przygotowano szereg pouczających atrakcji oraz wiele gier i zabaw. Nasze dzieci świetnie się bawiły oraz uczestniczyły w zajęciach z robotyki w kilku pracowniach warsztatowych. Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w projektach współfinansowanych ze środków unijnych, dlatego też zaproszenie otrzymała także dyrektor szkoły Danuta Kłysińska, koordynująca te przedsięwzięcia. Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła i Wicemarszałek Roman Kolek wręczyli uczniom nagrody w konkursach o tematyce unijnej i podziękowali za zaangażowanie w rozwój nauki i edukacji w naszym województwie.

FOTO: Karolina Gawlik, Aleksandra Janerka