Uczniowie klasy I B uczestniczyli w ogólnopolskim Programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B®! Program powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat zębów. Uczniowie klasy I B aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, dlaczego zęby i dziąsła są takie ważne, jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom oraz jak dbać o zęby i dziąsła, aby były zdrowe. W ramach projektu obejrzeli film przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B, rozwiązywali różne zadania w przygotowanych dla nich „Arkuszach ćwiczeń”, wykonali pracę plastyczną – „Co lubią moje zęby”. Odbyło się również spotkanie z pielęgniarką szkolną, podczas którego dowiedzieli się jak zbudowany jest ząb, dlaczego ważne są regularne wizyty u stomatologa oraz uczyli się prawidłowego mycia zębów. W nagrodę za wytrwałą, sumienną pracę każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia kursu, a rodzice przewodniki pt. „Pomóż dziecku odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”.

Wiesława Papkalla