W dniu wiosennego święta uczniowie klas ósmych pojechali zobaczyć swoje przyszłe szkoły, w których planują rozpocząć naukę po szkole podstawowej. Dla wielu, jeszcze niezdecydowanych uczniów, był to strzał w dziesiątkę, bo wiele szkół średnich wtedy właśnie otwierało swoje podwoje i prezentowało swoją ofertę bezpośrednio zainteresowanym. A jest to bardzo trudna decyzja! Nasi uczniowie klas ósmych już 6 marca  uczestniczyli w szóstej edycji Targów Edukacyjnych EduOpole. Wyjazd miał na celu zapoznanie się ofertą edukacyjną szkół z województwa opolskiego. Targom towarzyszyła bogata oferta imprez dodatkowych, w tym pokazy tańca, mody, interwencji policyjnych, judo itp. oraz liczne warsztaty. Gościem wydarzenia był Jasiek Mela - podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku oraz pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. W porywającym wykładzie motywacyjnym mówił o dzieleniu się dobrem i przełamywaniu barier, głównie mentalnlych.

Nasi uczniowie bogatsi w wiedzę dotyczącą oferty szkół oraz zainspirowani do działania przez Jaśka Melę, na pewno dokonają właściwych wyborów edukacyjno-zawodowych i już wkrótce rozpoczną nowy etap w życiu, w którym życzymy im powodzenia!

Małgorzata Wronowska