Dnia 27 listopada 2018r. uczniowie klasy II a i II b odwiedzili gabinet weterynaryjny i salon pielęgnacji zwierząt, gdzie poznali bliżej zawód weterynarza. Dzieci dowiedziały się, że weterynarz oprócz leczenia tj. zastrzyków, szczepionek, operacji itd. i pielęgnacji np. obcinanie pazurów, strzyżenie, wyciąganie kleszczy, zajmuje się też badaniem mięsa i jaj, które będą przeznaczone do spożycia.

Uczniowie dowiedzieli się również, że każdy weterynarz specjalizuje się w innym gatunku zwierząt. Jedni zajmują się np. psami, kotami, świnkami morskimi, królikami, inni ptakami, a jeszcze inni tylko np. końmi.

Dzieci usłyszały, że zwierzęta chorują na takie same choroby, co ludzie. Poznały tez pasożyty, które "zamieszkują" skórę zwierząt oraz podstawowe narzędzia do badania.

Jedną z atrakcji była możliwość zważenia się na dużej, elektronicznej wadze, z czego skorzystali oczywiście wszyscy.

Był również czas na pytania.

Jednak największą (choć w istocie najmniejszą) i niewątpliwie najlepszą atrakcją była prywatna świnka morska pani weterynarz o zacnym imieniu Teodor, którą każdy mógł pogłaskać.

A czy wiecie, że świnka morska, to od niedawna kawia domowa? A my już wiemy!

Aleksandra Janerka, Karolina Gawlik