20 września 2018 r. odbył się plener malarski w Biestrzynniku. Dzięki współpracy z Domem Kultury w Ozimku oraz z LGR Opolszczyzna wybrani uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności i zdolności plastycznych, poznania nowych technik malarskich, poszerzenia znajomości lokalnej flory i fauny. Zajęcia plenerowe jako część projektu „Sztuka wody” odbyły się w Ośrodku Zarybieniowym PZW w Biestrzynniku. W otoczeniu stawów oraz zieleni uczniowie na płótnach tworzyli oryginalne dzieła. Pobyt na świeżym powietrzu oraz pełne zaangażowanie malarskie pobudziło apetyt uczestników, którzy ze smakiem skorzystali ze zdrowego posiłku w postaci świeżego wędzonego pstrąga, pochodzącego ze stawów nad którymi przebywali. Dziękujemy organizatorom za pomoc i wsparcie dla młodych talentów!

Barbara Szymska